Místní veřejná knihovna

městská část Praha - Suchdol

Pokud není uvedeno jinak, vstupné na akce je zdarma. Je možné si předem zarezervovat místo k sezení telefonicky nebo e-mailem. Přejete-li si být e-mailem informování o nadcházejích akcích, napište nám.

Září

Kde končí moje svoboda a kde začíná svoboda ostatních

pondělí 24.9. od 18:00

V místní knihovně se v pondělí 24. září od 18 hodin uskuteční přednáška „Kde končí moje svoboda a kde začíná svoboda ostatních“. Přednáška se bude zabývat tématem ochrany soukromí, sousedskými spory v příkladech, jak je řešit, sankcemi za narušení svobody. Přednášku realizuje LOVI, z.s. ve spolupráci se Street Law Právnické fakulty UK (garant JUDr. Zlata Kohoutová).

 Akce je hrazena z prostředků HLMP na základě schválené žádosti o grant pro oblast prevence kriminality ŽIJEME ZDE SPOLU – NAŠE BEZPEČÍ.

 

Říjen

Tajemství smaragdového ostrova

úterý 2.10. od 9:00

2.10.2018 od 9.00 hodin pořádáme pro děti třetích tříd besedu se spisovatelkou MgA. Zuzanou Frantovou na téma: TAJEMSTVÍ SMARAGDOVÉHO OSTROVA. Je to již druhá beseda pro žáky prvního stupně.

 

Beseda s Vlastimilem Vondruškou

středa 3.10. od 18:00

Ve středu 3.10.2018 od 18.00 hodin se můžete těšit na povídání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou na téma Oldřich z Chlumu – román a skutečnost. Po besedě bude následovat autogramiáda.

PhDr. Vlastimil Vondruška absolvoval historii a národopis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Působil v Akademii věd a v Národním muzeu v Praze, vydal mnoho vědeckých studií z oboru dějin kultury a řadu let se věnuje popularizaci české historie. Přízeň širokého čtenářstva si získal především sérií detektivních knih z doby vlády Přemysla Otakara II., ve kterých je skvěle vykreslen život v tehdejší době, mentalita lidí a atmosféra středověku vůbec. Hlavní postavou příběhů je vzdělaný a čestný rytíř a královský prokurátor Oldřich z Chlumu, který jako správce hradu Bezděz má také pravomoc vyšetřovat a trestat hrdelní zločiny v okolí. Vlastimil Vondruška je v naší knihovně nejčtenějším českým autorem.….

 

Jóga smíchu

úterý 9.10. od 18:00

Jóga smíchu pod vedením Věry Štěpánkové polechtá naše bránice v úterý 9.10.2018 v 18.00 hodin.

 

Co se může stát, když dlužím já nebo moji blízcí

pondělí 15.10. od 18:00

Přednáška o předcházení a obraně před nelegálním vymáháním dluhů, u nebankovních půjček či nekalých obchodních praktikách, jak komunikovat s exekutorem, co nezanedbat, jaké dokumenty mohu očekávat a jak se v nich vyznat.
Realizace LOVI,z.s. ve spolupráci s Street Law Právnické fakulty UK (garant JUDr.Zlata Kohoutová a Jan Ilek)

Akce je hrazena z prostředků HLMP na základě schválené žádosti o grant pro oblast prevence kriminality ŽIJEME ZDE SPOLU – NAŠE BEZPEČÍ.