Místní veřejná knihovna

městská část Praha - Suchdol

Co je questing?

Questing je outdoorová hra připomínající naši „honbu za pokladem“ nebo „šipkovanou“. Ve Skotsku a Anglii, kde má více než stopadesátiletou tradici, je známá jako letterboxing. Quest neboli „hledačka“ je poznávací trasa, která vás vede po jednotlivých zastaveních, kde hledáte indicie pro vyluštění tajenky a pokračování v cestě. Je popsaná na samostatném listu papíru. Na konci trasy získáte znění tajenky, která vás dovede k pokladu. Questing je vhodný pro všechny věkové generace, pro každého kdo rád poznává nové věci a může se stát i skvělým způsobem jak nenásilně, zábavně a na čerstvém vzduchu vzdělávat mládež a učit jí o našem kulturním dědictví.

Více na www.questing.cz

První suchdolský quest

Naše knihovna dostala možnost být první knihovnou v České republice, která vytvoří svůj vlastní quest. Tvorby se zúčastnili kolegové z knihoven z různých měst a místní občané. Výsledek naší práce si nyní můžete sami vyzkoušet.

Mapa s instrukcemi
Báseň

Hledačka vznikla za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí. Projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.