Místní veřejná knihovna

městská část Praha - Suchdol

Společenské hry

V knihovně máme řadu deskových, karetních a jiných her, které si můžete prohlédnout a zahrát. Nově hry zapůjčujeme absenčně, podle stejných pravidel jako knihy.

 • Astro Jax
 • Bilibo
 • Bláznivá zoo
 • Zábavná karetní hra pro 3 - 7 hráčů, ve které hrajete v týmech i každý sám za sebe. Nedělejte z komára velblouda! Udělejte z něj rovnou slona! V této ZOO rozhodně není klid. Všechna zvířata utekla z výběhů a teď se spolu setkávají. Myška se bojí skoro všech ostatních, liška zažene ježka, tuleň uteče před ledním medvědem a dravou kosatkou. Statečný lev má strach jen z velikého slona a ač by se zdálo, že tento obr se nebude bát nikoho, překvapí vás, že slon má hrůzu z malé myši. Jediný, kdo nemá strach z nikoho, je dravá velryba - kosatka. V ZOO panuje obrovský zmatek a je jen na vás, jak to vlastně dopadne. Především je to ale všechno skvělá zábava. Věřili byste, že se veliký slon bojí malé myši? A že z komára se opravdu dá udělat slon? Pokud ne, musíte si sami bláznivou ZOO zahrát!

  Hrací doba: 20-30 min
  Hra obsahuje: 60 karet zvířat, 1 žolík, 5 od každého z dalších zvířat, pravidla hry
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 3-7

 • Carcassonne
 • Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již několik milionů kusů.

  Hrací doba: 30-45 min
  Hra obsahuje: 72 kartiček krajiny, 40 dřevěných figurek družiníků v pěti barvách, počítadlo bodů, pravidla hry
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-5

 • Černé historky
 • Vyřešte hádanku! Jen jeden hráč zná celý příběh. Všichni znají jen část a pomocí dobře mířených otázek, dedukce a odhadu se pokoušejí poskládat jednotlivé střípky a odhalit, jak se příběh doopravdy stal. Tyto někdy strašidelné, ale vždy zábavné příběhy si vás i vaše přátele rychle získají.

  Hrací doba: 15+ min
  Hra obsahuje: 50 černých historek, pravidla hry
  Věk hráčů: od 12 let
  Počet hráčů: 2+

 • Černé historky – Filmové příběhy
 • Další kniha z řady úspěšné edice Černé historky. Kniha je dalším titulem z úspěšné série knih "Černé historky". Příběhy jsou založeny na činech, které vycházejí z činů na filmovém plátně. Některé jsou známe více některé méně, ale všechny příběhy jsou záhadné, morbidní a dokáži potrápit hlavu jak dospělých tak teenagerů.

  Cílem hry je rekonstrukce celé historky, na základě jen kusých informací. Před začátkem hry se určí moderátor, který pak na otázky může odpovídat pouze ano a ne.

 • Černé historky – Zločin a sex
 • Černé historky Zločin a sex jsou žhavé příběhy!

  Hra obsahuje: 42 případů spalující vášně, 18 osudných afér, 9 podvedených manželů a manželek, 2 transvestité a jeden sňatkový podvodník: 50 tajuplných příběhů vztahujících se k nejsmrtonosnějšímu rozptýlení na světě!

 • Dobble
 • Dobble je chytlavá společenská hra, která se hodí na jakoukoliv párty. Hlavní roli na cestě k vítězství hraje vynikající postřeh. Dobble obsahuje 5 herních módů, jejichž základem je vždy najít stejný obrázek na dvou kartách. Popis a průběh hry (zdroj Zatrolene hry):

  Velice rychlá postřehová hra, kde je cílem najít společný symbol na kartách a zbavit všech svých karet, nebo jich co nejvíc posbírat. Záleží na variantě, jakou chceme hrát. Hra obsahuje variant pět:

  1. Jedna karta se dá do středu stolu. Zbytek karet se rozdá mezi hráče Hráči hledají stejný symbol mezi svoji a středovou kartou. Kdo se první zbavil svých karet vyhrál.
  2. Každému hráči se dá jedna karta. Do středu stolu se dá zbytek balíčku. Hráči hledají stejný symbol mezi svoji a středovou kartou. Když nalezne, tuto kartu si vezme. Po dobrání balíčku si každý hráč spočíta své karty a kdo má nejvíc vyhrál.
  3. Každý hráč natáhne ruku a dostane jednu kartu. Poté svou kartou otočí a musí najít symbol mezi svoji a protihráčovou kartou. Když nalezne, dá mu svoji kartu do ruky. Kolo končí když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s nejvetším počtem karet prohrává.
  4. Do středu stolu se dá jedna karta a každému hráči je jedna karta rozdána. Hráči musí najít symbol mezi středovou kartou a kartou protihráče či jeho. Poté co nalezne, tuto kartu si ponechá, ale středovou nachá na místě. Poté co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo.Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.
  5. Každý hráč dostane jednu kartu. Zbytek balíčku se dá do středu stolu. Hráči hledají stejný symbol mezi středovou a protihráčovou kartou. Když nalezne, dá středovou kartu na protihráčovu.

  Hra končí dobráním balíčku a hráč s nejméně kartami vyhrává. Každá z těchto her má jiné bodové ohodnocení a vítězem je hráč, který má bodů nejvíce.

  Hrací doba: 5-10 min
  Hra obsahuje: 55 karet
  Věk hráčů: od 6 let
  Počet hráčů: 2-8

 • Domino
 • Dominion
 • Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia. Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

  Hrací doba: 20-40 min
  Hra obsahuje: 500 karet, pořadač pro uložení karet.
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-4

 • Heckmeck z žížalek
 • Extrémně zábavná kostková hra pro 2-7 ptáčků, kteří mají rádi pečené červíky. Hra pro celou rodinu, která se stále rychle mění a nic v ní není jisté. Zvítězí ten ptáček, kterému se podaří ukořistit nejvíce pečených červíků. Pomocí hodů kostek získáváte co nejlepší porce pečených červíků z grilu. Dávejte si ale pozor, ani červíci, které jednou získáte, ještě nejsou úplně v bezpečí.

  Hrací doba: 20-30 min
  Hra obsahuje: 16 hracích kamenů, 8 kostek
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-7

 • Jenga velká
 • Klasická stolní hra, která nabízí mnoho zábavy a vtipných okamžiků.Klasická stolní hra, která nabízí mnoho zábavy a vtipných okamžiků. Na stole se postaví věž ze všech kamenů. Hráči se střídají v pořadí a postupně se snaží opatrně jeden kámen z věže vytáhnout, aniž by věž spadla. Prohrává ten hráč, kterému věž spadne!

  Hrací doba: 20 min
  Hra obsahuje: 60 dřevěných kvádrů, hrací kostku, pravidla hry
  Věk hráčů: od 6 let
  Počet hráčů: 2+

 • Jungle speed
 • Je vynikající párty hra až pro osm hráčů, která pořádně prověří vaše reflexy a pozorovací schopnosti. Hráčům jsou rozdány karty s obrázky, z nichž některé jsou dosti podobné. V každém kole všichni hráči otočí kartu a pokud mají dva stejnou, musí sáhnout po dřevěném totemu, který je uprostřed stolu. Rychlejší pak předá kartu svému méně úspěšnému soupeři. Aby toho nebylo málo, ve hře se vyskytují i speciální karty, které například nutí po kartě chňapnout všechny hráče. Vaším úkolem je jako první se zbavit všech karet. Jedině tak se můžete stát vůdcem kmene. Jungle speed rozhodně doporučujeme na jakoukoliv párty, její výhoda je počet hráčů, který ji může hrát, přičemž platí čím více, tím lépe;) V Česku se prodává též kopie hry Jungle Jam, ovšem Jungle Speedu se co do kvality nevyrovná!

 • Královské rošády
 • Karetní hra, ve které se hráči snaží získat sady bodových karet s různými symboly. Hra se skládá ze 6 kol, ve kterých hráči bojují pomocí vlastní sady karet o bodový zisk a prestiž. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

  Hrací doba: 30 min
  Hra obsahuje: 150 karet vlivu v různých barvách, 36 bodových karet, pravidla hry
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-6

 • Logic
 • Cílem hry je pomocí tipování a logického úsudku uhodnout tajnou kombinaci obrázků (tj. druh a pořadí). O tom, nakolik se tipované obrázky shodují, informují hráče signální kameny bílé a černé barvy.

  Hrací doba: 20-40 min
  Hra obsahuje: 200 obrázkových kamenů, 80 signálních kamenů, papírový kryt na kameny
  Věk hráčů: od 6 let
  Počet hráčů: 2

 • Mikido – Kivido
 • Osadnící z Katanu
 • Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

  Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov!

  Hrací doba: asi 75 min
  Hra obsahuje: 19 dílů s různými typi krajiny, 95 karet se surovinami, 25 akčních karet, 4 karty se stavebními náklady, 2 zvláštní karty, 96 hracích figurek ve čtyřech barvách, figurku zloděje, 18 žetonů s čísly, 2 kostky a pravidla hry
  Věk hráčů: od 10 let
  Počet hráčů: 3-4

 • Osadnící z Katanu – kostková verze
 • Osidlování ostrova Katan tentokrát v kostkové verzi. Stejně jako v deskové hře budete i zde stavět silnice, budovat vesnice či města a povolávat rytíře do boje. To vše ale pouze za pomoci hracích kostek. Můžete hrát i sami, každý z hráčů totiž pracuje se svým vlastním herním plánem. Hra je díky zmenšenému formátu vhodná také na cesty.

  Hrací doba: 15-30 min
  Věk hráčů: od 7 let
  Počet hráčů: 1-4

 • Ostrov pokladů
 • Na ostrově leží zakopaný poklad, který je možné otevřít jen pomocí 6-ti klíčů. Klíče jsou rozmístěny na dalších ostrovech. Úkolem hráčů je tyto klíče posbírat a následně se zmocnit pokladu. Během plavby za pokladem číhají na hráče různé nástrahy, které můžou v průběhu hry úplně změnit situaci.

  Hra obsahuje:hrací plán s otočným kompasem, 4 figurky různé barvy, 1 kostka, 23 hracích karet a 6 klíčů
  Počet hráčů: 2-4

 • Panic Lab
 • Panic lab je hra pro 2-10 hráčů, která Vás naučí rychle, velice rychle přehodnocovat danou situaci. Kdo to nezvládne, nemá v laboratoři žádnou šanci.

  Jedná se o neskutečnou postřehovou hru, kde je úkolem hráčů co nejdříve nalézt měňavku, která utekla z laboratoře. Hodem speciálních kostek zjistíte, z které laboratoře a jakým směrem měňavka utekla, i jak vypadá. Nejrychlejší hráč, který ukáže na správnou kartu měňavky získává bod. Ale pozor! Měňavka k útěku používá nejen ventilace, ale na své cestě potkává i mutační komory, kde dokáže změnit jak svůj tvar, barvu i vzor. 

  Hrací doba: 15-30 min
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-10

 • Para2 One
 • Párty Alias – Velká sázka
 • Slavíte? Pořádáte Party? A Párty Alias už znáte? Vyzkoušejte Párty Alias Velkou sázku se zcela novými originálními aktivitami a úkoly! Vsaďte si na své přátele, jestli úkol dokáží splnit. Díky plastelíně ve hře můžete dokonale využít i svou fantazii. Párty Alias Velká sázka navazuje na velký úspěch hry Párty Alias, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů.   Při této hře se budete moci vzájemně trumfovat a překvapovat, ale hlavně se u toho budete výborně bavit.

  Hra obsahuje:50 karet s 1 500 úkoly (slovní, kreativní a pohybové), oboustranný herní plán ve tvaru rulety, 6 sázecích žetonů, 6 herních figurek, přesýpací hodiny a plastelína.
  Hrací doba: 60 min
  Věk hráčů: od 11 let
  Počet hráčů: 4+

 • Růžové historky
 • Růžové historky jsou tajuplné a zajímavé detektivní příběhy. Zároveň je to originální společenská hra pro 2 a více hráčů. V růžových historkách najdete kouzelná setkání, napínavá dobrodružství, nejlepší přítelkyně a otravné sourozence. Narazíte v nich na čarodejnice a hrdinky, princezny a populární zpěvačky, ale i na úplně normální dívky. A všechno mají něco společného - skrývají tajemství... Následujte hlas svého srdce a svůj rozum, odhalte skryté nápovědy a přijdete hádánkám na kloub! Za pomoci otázek a logického myšlení vytáhněte tajemství na světlo.

  Hrací doba: 2-20 min
  Hra obsahuje: 50 hádanek především pro dívky
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2+

 • Sakol
 • Jedinečná hračka pro ruce, hlavu i srdce  Navrhujte, vymýšlejte a objevujte - za pomoci 5ti základních tvarů. Potenciál hračky Sakol sahá mnohem dále, než u běžných stavebnic. Suchý zip nabízí nové, zajímavější cesty kombinování a stavění a zároveň podporuje hmatový smysl. S hračkou Sakol se každý stává aktivním stavitelem i vynálezcem, umělcem i konstruktérem. Vhodné jako terapeutická pomůcka pro práci s postiženými osobami.

 • Scrabble junior
 • Dětská verze jedné z nejoblíbenějších her je tady. Děti se u ní zaručeně pobaví a zároveň se zdokonalí v českém jazyce. Hru je možné hrát v několika úrovních, proto je hra vhodná jak pro mladší, tak pro starší děti.

  Hra obsahuje:84 hracích kamenů.
  Věk hráčů: od 5 let
  Počet hráčů: 2-4

 • Slova
 • U této hry máte jedinečnou příležitost snadným a přirozeným způsobem rozvíjet nejen svou slovní zásobu a kombinační schopnosti, ale i paměť a postřeh. procvičíte si též znalost českého jazyka. Možná budete překvapeni, jaké rezervy v těchto vědomostech ještě máte. Společenská hra Slova nabízí právě tolik možných kombinací, jak bohatá je Vaše slovní zásoba. Pravidla hry lze volně přizpůsobovat věku a schopnostem hráčů.

  Hrací doba: 20-40 min
  Hra obsahuje:hrací plán, 110 žetonů, 16 bonusových karet s obrázky, pytlík, kryt na kameny, návod
  Věk hráčů: od 4 let
  Počet hráčů: 2-6

 • Sphinx
 • Hráč, který se správnými kartičkami překoná tři Sfingy střežící klenotnici a dostane se do samého středu pyramidy k pokladu, je vítězem hry.

  Hrací doba:asi 30-45 min
  Hra obsahuje:hrací plán, 11 tajných dvířek, 11 destiček pro tajná dvířka, 4 hrací figurky různé barvy, 6 figurek Sfingy, 6 barevných obdélníčků, 3 házecí kostky, 2 klasické šestistěnné, 1 jedna speciální se symbolem dvou hadů, 24 kartiček s motivem Sfingy (vždy čtyři od každé z šesti barev)
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-6

 • Šachy, Dáma
 • Šiki miki
 • Zábavná rodinná postřehová hra pro 2-7 elegantně oblečených slepic od 7 let. Bažantí slepice se vypravily do společnosti. K tomu si oblékly různé módní doplňky. Na provázku si vedou také rozkošného červíka. Hráči jsou zaměstnáni jako dveřníci na skvostném bažantím galavečírku. Bažantí slepice nesmí být na večírek vpuštěny, pokud jejich vzhled není navzájem naprosto odlišný, to by nastalo společenské „faux pas“. A v žádném případě nesmí být dovnitř vpuštěna slepice, která s sebou přivedla dva červí mazlíčky, vždyť to je nevkusné! Hráči musí rychle reagovat na stejné barvy doplňků. Kdo má největší postřeh, získává body.

  Hrací doba: 20 min
  Hra obsahuje: 64 hracích karet, 4 figurky, pravidla hry
  Věk hráčů: od 7 let
  Počet hráčů: 2-7

 • Tikal
 • Autoři nás zvou do největšího mayského města Tikalu. Samozřejmě už uteklo nějaké to staletí od doby, kdy zde vzkvétala mayská civilizace a vyrostly vysoké pyramidy. Na vás je její zbytky znovu objevit a vykopat. Čtyři archeologické expedice soupeří mezi sebou o co nejvíce získaných archeologických objevů, staví tábory, odkrývají různě veliké pyramidy a vykopávají artefakty. Během každého tahu hráč nejprve umístí další pole na plán a poté má možnost využít 10ti tzv. akčních bodů. Pyramida náleží tomu hráči, který má na jejím políčku nejvíce členů expedice. Probíhají o ně často napínavé souboje. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za pyramidy a artefakty v součtu všech čtyř bodování během hry. Náhoda se ve hře výrazněji projevuje pouze v základní verzi pravidel, v "profi" verzi je její vliv omezen na minimum. Po úvodním seznámení s herním principem jednoznačně doporučuji přejít právě na tuto rozšířenou verzi hry. Jednoduchý herní princip spolu s dražebním systémem skýtá hráčům prostor pro vymýšlení strategie a minimální vliv náhody dává šanci dovést plán až do konce. Důležitá jsou i okamžitá rozhodnutí během hry (např. zda udržím obě pyramidy nebo jen jednu). V těchto situacích se Vám obvykle zdá, že byste na tah potřebovali ne 10 ale alespoň 20 akčních bodů. Kdo chce uspět, musí hrát především efektivně. Hra bývá napínavá až do posledního tahu. Tikal je skvělá strategická hra, ve které se krásně kombinuje poziční složka hry (hráč musí stále uvažovat doopředu, co bude dělat v dalších kolech) s taktickou (jak nejlépe umístit tenhle hex?, nemůže mi soupeř sebrat pyramidu?). Jedná se o první a nejúspěšnější hru z trilogie Tikal, Java a Mexica.

  Hrací doba: asi 90 min
  Hra obsahuje:herní plán, 36 šestiúhelníkových tabulek, 24 kulatých žetonů s pokladem, 48 čtvercových destiček chrámů, 4 vůdce expedice v různých barvách, 72 figurek účastníků expedice ve čtyřech barvách, 8 kempů, 4 hodnotící kameny, 4 kartičky se stručnými pravidly hry, 4 ukazatele pro obtížnější „profiverzi", pravidla v českém jazyce
  Věk hráčů: od 10 let
  Počet hráčů: 2-4

 • Torres
 • Strategická hra "postav hrad a posaď se na něj". Bohatou Kastilii zpustošila ničivá bouře a nechala za sebou jen základy kdysi tak nádherných hradů. Starý král nyní hledá mezi svými syny důstojného nástupce a pověřuje je obnovou královských hradů. Komu se podaří během tří let postavit nejvyšší a největší hrady a usadit se na nich, ten jednou vystřídá krále na trůnu. Vy hrajete roli královského syna a vysíláte svých 6 rytířů, aby si vzali budování hradů na starost. Král rozkázal, že soutěž má probíhat v míru, žádný rytíř tedy nemůže jinému upírat jeho místo. Zvláštní odměna čeká toho, kdo se nachází v královském hradu a dělá společnost králi. Na konci každého roku bude král cestovat po království, aby vyhodnotil výsledky snažení vašich rytířů. Po třetí cestě padne jeho konečné rozhodnutí.

  Hrací doba: asi 75 min
  Hra obsahuje: 1 hrací plán, 92 stavebních kamenů, 24 rytířů, 4 bodovací kameny, 1 král,
  40 akčních karet (AKTION),
  4 karty s přehledem možných akcí a jejich ceny v akčních bodech (CODEX),
  3 karty s přehledem kamenů do jednotlivých fází (PHASEN),
  8 karet s úlohami pro mistrovskou verzi (MEISTER)
  Věk hráčů: od 12 let
  Počet hráčů: 2-4

 • Ubongo
 • Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!“

  Hrací doba: 30+ min
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 2-4

 • Umí prase létat
 • Umí prase létat? No to se ví, že ne!!! Ale vědět o zvířatech všechno není tak úplně jednoduché: Má ježek ocásek? Je medvídek Panda zvířetem volně žijícím v Evropě? Hráči si užijí hodně zábavy při odhalování charakteristických vlastností 38 domácích i exotických zvířat. Při hře jsou důležité nejen vaše znalosti, ale i rychlé reakce. Ale pozor: kdo nepřemýšlí, toho snadno přistihnete při chybě – ne všechny charakteristiky zvířat jsou totiž zcela jasné a ne každý pták umí létat…

  Hrací doba: 15 min
  Hra obsahuje: 38 karet se zvířaty, 17 karet vlastností, 55 prasečích žetonů, 16 herních žetonů, pravidla hry
  Věk hráčů: od 5 let
  Počet hráčů: 2-4

 • V kostce – Svět
 • Chcete poznat různé země světa? V této hře z řady V kostce! se s pomocí 71 karet s obrázky různých zemí světa dozvíte vždy to nejzajímavější z každé země. Jak na to? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ní 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu Váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku. Např.: Kolik barev má francouzská vlajka? nebo Sousedí Německo s Itálií? či Jak se nazývá pták na obrázku karty Nový Zéland? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše! V kostce! jsou desetiminutové hry na procvičení paměti a vědomostí. V krabičce ve tvaru krychle se skrývají karty s obrázky a různými informacemi na určité téma. Vaším úkolem je si za 10 vteřin zapamatovat z karty co nejvíce a poté správně zodpovědět otázku, která se karty týká.

  Hrací doba: 10 min
  Věk hráčů: od 8 let
  Počet hráčů: 1+

 • Zlaté Česko
 • Zlaté Česko navazuje na obrovský úspěch vědomostní hry Česko, otázky a odpovědi. Ve Zlatém Česku najdete 2400 zbrusu nových zajímavých otázek rozdělených do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé. Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad.

  Hrací doba: 45+ min
  Věk hráčů: od 12 let
  Počet hráčů: 2-6

 • Z pohádky do pohádky
 • Na cestě za pokladem se hráči potkávají s postavami z pohádek, které jim cestu někdy usnadní a někdy ztíží. Hra má dvě herní varianty. Vyhrává hráč, který po projetí celého herního plánu hodem kostky postoupí přesně do hradu a tím získá zlatý poklad.

  Hra obsahuje:1 herní plán, 20 figurek, 20 stojánků k figurkám, 1 hrací kostka, 1 návod ke hře

 • Želví závody
 • Želvy mají málokdy naspěch - ale někdy mají také ony důvod ke spěchu, např. proto, aby se co nejrychleji dostaly k zelenému šťavnatému salátu na druhém konci louky. A protože nejsou obzvlášť vytrvalé, pokoušejí se často vylézt na záda jiné želvy, aby se nechaly trochu poponést. Ve spěchu a shonu se často stává, že nějaká želva běží špatným směrem, ale nakonec se přece jen první želva dostane do záhonu se salátem a začne si s požitkem pomlaskávat.

  Hrací doba: 20 min
  Hra obsahuje: hrací plán, 5 dřevěných želv, 5 čtvercových kartiček, 52 hracích karet, Pravidla hry
  Věk hráčů: od 5 let
  Počet hráčů: 2-5

<--- Zpět na Služby